GABINET POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ

Pruszków, ul. Sprawiedliwości 4 / 19

zapisy na konsultacje odbywają się telefonicznie

O MNIE OFERTA PSYCHOTERAPIA CENNIK KONTAKT LINKI

Psychoterapia Pruszków

OD 1 LUTEGO 2020 NOWY ADRES GABINETU !!!!

MILANÓWEK UL. OKÓLNA 11 B


Psychoterapia jest formą kontaktu, relacji terapeuty i pacjenta dzięki której można przyglądać się trudnościom emocjonalnym, zwiększać ich rozumienie i przez to przepracowywać je, uwalniając się od przeszłości w której, jak zakłada psychoanaliza, problemy te miały swoje źródła.

W czasie trwania spotkań terapeutycznych pacjent jest zachęcany do wyrażania wszystkiego co uznaje za ważne lub warte powiedzenia, do dzielenia się swoimi przeżyciami, myślami, fantazjami bez nadawania temu co mówi cenzury. Rolą terapeuty jest odnajdywanie znaczeń i pomoc w rozumieniu ich w kontekście problemów z którymi pacjent przyszedł. Pomocne w tym staje się również analizowanie relacji z terapeutą.

Długoterminowa terapia psychoanalityczna nie jest ograniczona w czasie. Trwa tyle czasu ile potrzebne jest do rozwiązania problemów pacjenta. Ponieważ w praktyce omawiane są wielokrotnie bieżące jak i przeszłe problemy które doświadczane były przez lata, tak też potrzeba czasu aby je przepracować.


psycholog Pruszków, psychoterapeuta Pruszków

Ze względu na poruszanie w trakcie terapii trudnych dla pacjenta przeżyć konieczna jest dostępność i pomoc ze strony terapeuty w ich przepracowywaniu. Dlatego też sesje terapeutyczne w tym podejściu odbywają się od dwóch do czterech razy w tygodniu. Wyjątkowo raz w tygodniu. Każda terapia ma swoją dynamikę. Czasami zdarza się, że ze względu na intensywność emocji lub odwrotnie, ich brak pacjent może mieć wątpliwości co do zasadności uzyskiwanej pomocy i chcieć przerywać ją gwałtownie. Może mieć też odwrotne uczucia i nie chcieć jej kończyć nigdy. Ważne jest aby można było omawiać takie stany i szukać rozumienia dla ich powstawania. Kończenie terapii też jest jej elementem i odbywa się w ustalonym wspólnie terminie.


 
psycholog Pruszków, psychoterapeuta Pruszków

Sławomir Walendzik
psycholog, psychoterapeuta
tel. 502 231 725

 
psycholog Pruszków, psychoterapeuta Pruszków

Pruszków
ul. Sprawiedliwości 4/19

 
psycholog Pruszków, psychoterapeuta Pruszków

Psycholog Pruszków - psychoterapeuta, psychoterapia

psychoterapeuta Milanówek